לקוחות נכבדים! עקב חזרה הדרגתית לקיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת מיום א' עד יום ה' משעה 8:00 עד 16:00
עד הודעה חדשה. כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הופעות ג'אז ובלוז

התזמורת של דיוק אלינגטון - The Duke Ellington orchestra

ארכיון תאריך: 14 מאי 2016 - 16 מאי 2016

משך: שעתיים, כולל הפסקה

מיד לאחר יום העצמאות מוזמן הקהל להמשיך את החגיגות עם המוסיקה הנפלאה של דיוק אלינגטון, חבורה של נגנים מעולה שמשחזרת את הצליל המופלא של הדוכס. במבחר יצירות פרי עטו ויצירות שהתזמורת בניהולו ניגנה במסעי ההופעות הגדולים אותם קיימה התזמורת בניצוחו של דיוק אלינגטון.   
 
אדוארד קנדי "דיוק" אלינגטון נולד ב- 29 באפריל 1899. הוא נחשב לאחד המלחינים האמריקאים הפוריים ביותר של המאה עשרים. הקריירה שלו מתפרסת על יותר מחמישים שנה במהלכה הקים את תזמורתו, הלחין שירים רבים, וכתב פסקולים לסרטים ומחזות זמר מסביב לעולם.
"המוזיקה האמריקאית", כך בחר דיוק אלינגטון להגדיר את המוסיקה שלו ולא ג'אז. יחד עם זאת  הוא נותר אחת הדמויות המשפיעות ביותר בעולם הג'אז, אם לא בכל המוזיקה האמריקנית, ונחשב לאחד המוסיקאים המשפיעים ביותר. התזמורת הופיע ברחבי העולם באולמות הנחשבים
בשנות ה-50, הוא קיים מעל 20,000 הופעות באירופה, באמריקה הלטינית, במזרח התיכון ובאסיה. אלינגטון הוביל את החבורה שלו משנת 1923 ועד מותו בגיל 75 ב- 24 במאי 1974.
לאחר מותו המשיך בנו, מרסר אלינגטון להנהיג את התזמורת הלהקה. מרסר הבן היה שחקן מעולה, חצוצרן ומלחין שכתב שירים רבים לתזמורתו של אביו כולל גרסה חדשה ל"דברים אינם מה שהיו פעם." בראשית 1980 הועלה בברודווי המחזמר Sophisticated Ladies שהיה מבוסס  כולו על שירים של אלינגטון, מרסר היה מנצח התזמורת בהפקה זו. תחת ניהולו המשיכה התזמורת להופיע ולהקליט במשך 22 שנים, עד מותו בשנת 1996.

את מקומו ירש הפעם בנו  הצעיר, פול מרסר אלינגטון שמוביל את התזמורת ודואג לשמר את המוזיקה ומורשתו של סבו. התזמורת של דיוק אלינגטון מופיעה ברחבי העולם קרוב לתשעים שנה, שלושה דורות למשפחת אלינגטון מביאים את המוסיקה המופלאה הזו אל הקהל.  והתזמורת תמשיך לעשות זאת עוד שנים רבות. התזמורת מופיעה בפסטיבלי הג'אז הבולטים בעולם ומנהליה מקפידים להופיע בכל אותם מקומות בהם הופיע דיוק אלינגטון עם התזמורת ביניהם גם מועדון הכותנה הנודע בהארלם.


בשנת 2009, הופיעו עם התזמורת הסימפוניות של קולורדו ואוסטין. באותה שנה הופיעה לראשונה בסין. היתה זו גם השנה הראשונה בה נכנסה התזמורת להקליט באולפן הקלטות  מזה שלושים שנה. פול מרסר אלינגטון ממשיך להוביל את התזמורת ומביא אותה לכל קצווי תבל, התזמורת תגיע לישראל כחלק מסיבוב ההופעות באירופה.
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter